10x kasv on võimalik igas ettevõttes

...et sina ei näe, ei tähenda, et see ei ole võimalik.

Ära küsi "kuidas", küsi "mida" ja "miks"!


Kasva kiiremini koos mentoriga.
Olen Mikk Orglaan, äri-mentor. Aitan äridel teha 10x -100x kasvu olemasolevate ressurssidega.

Selleks aitan mõista, mis äris tegelikult ollakse, leida üles täiendavad tuluallikad, anda probleemi lahendusele kõrgem hind, viia teenus/toode õige kliendini.

Kuidas teha 10x kasvu igas ettevõttes

Võiks arvata, et 10x kasv on midagi enneolematult keerulist, milleni on keeruline jõuda.
Et kasv on piisav. Või et kui kasvada aastas, siis on see ikka päris äge juba.
Ei. Ei ole piisav.


Need on märgid, et ettevõtte kasv on kinni ja süsteemid ei ole veel väljatöötatud.
Juhtkond ei ole kohanenud väliste ja sisemiste oludega


Kes ma selline olen, et nii sõna võtan?
Kas ma ise olin parem?
Tegelikult olin, ei olnud, olin, ei olnud...


See ei olegi lihtne ülesanne ja nõuabki pidevat arenemist ning juhtimist. Jah.


Kui ma vaatasin tagasi enda 20+ aastasele ajaloole ning hakkasin analüüsima, millel meil läks hästi ja millal mitte, siis tulid selgelt esile eristatavad tingimused.---> Mõnel hetkel oli mul kõrval oma äri-mentor, mõnel mitte.


Pragmaatiliselt lähenedes on võimalik igal ettevõttel teha 10x kasvuhüpet vähemalt 2-l erineval viisil.

A) Saab teha filigraanseks ja optimeerida kõik protsessid iga kord, kui kuskil miskit muutub. Sest pole olemas ühtegi protsessi, mida poleks võimalik paremaks teha. Enamasti on kõik "ajutised lahendused, mis jäid igaveseks", nagu ikka.

See tagab vähemalt 10x kasvu ja see vajab aega ning raha, mida alati pole käibevahenditest võimalik võtta, ohustamata rahavoogusid ja häid suhteid hankijatega või klientidega.

Peamised partnerid siinkohal on oma valdkonna eksperdid ja küsimused on siinkohal "kuidas".
B) saab muuta väärtuspakkumist, disainides ümber terve äri, arvestades osapooli ning nende omavahelisi suhted, minnes ehk ka ärimudeli kallale.

See tagab aga pigem 10x - 100x kasvuhüppe, sest muudetakse midagi olulisemalt suuremalt. Enamasti õnnestub seda teha ka olemasolevate ressurssidega ja/või kaasatakse väliseid partnereid.

Peamised partnerid siinkohal on välised mentorid, coach-id, kasvu-strateegid ja küsimused on siinkohal "mida" ja "miks".

Kas ainult 2 valikut ongi

Jah, neid 2-e võimalust vaadates tunduvadki valikud ehk pisut äärmuslikena. Eks tegelik tõde selgub ikka ja alati koos kliendiga detailidele otsa vaadates. Päriselus ei plahvata enamasti ühelgi konsultandil, mentoril või kasvu-strateegil kohe peas tuhandet ägedat ja disruptivat ideed, kuidas konkreetset äri 10x või enam kordi kasvatada. Noh, teinekord läheb uni ka pühapäeva varahommikul ära, sest alateadvus tegi oma tööd ja jõudis välja uue lahenduseni.

Mis on seni põnevat juhtunud

  • On minul juhtunud, et jõuame exiti või kasvu strateegiani juba 2h jooksul.

  • Oleme saanud 8 kohtumisega sinnamaale, et terve ärikontseptsioon on ümber-ehitatud suuremaks ja klaaslst lagi on eemaldatud.

  • On kulunud 2 kuud terve tiimiga arutelusid ja mõttevahetusi, palju lugemist ja guugeldamist, mitmete podcast-ide kuulamist, videote vaatamist enne kui tuli selge plaan, kuidas on võimalik äratada investorite huvi.

  • On juhtunud, et hoolimata ponnistustest lihtsalt ei näe, kuidas konkreetset äri oleks võimalik skaleerida, sest ükski ärimudel nagu ei annaks kasu.

  • Kaas-mentor ühest kiirendist just ütles ühel pikal koos-jalutuskäigul, et ärimudeleid on 55 tk - vali sealt endale uus ja muudkui kasva!

     
Kui see kõik oleks nii lihtne, siis ei oleks minusugust ju vaja.

Sul pole veel oma äri-mentorit?
Keda mina otsin?

Mina otsin ambitsionikat founder-it või juhti, kes usub, et peab saama paremini, aga ei oska/suuda/taha hetkel ise näha võimalusi, kuidas kasvu jätkata ja vähemalt 10x kasvuhüpet planeerida või investorite huvi äratada.
 
Kui sa siiani juba jõudsid, siis ära jäta seda lugemisharjutuseks.
Planeeri meile online-kohtumine ja räägime asjast. 
Äkki on see midagi, milles ma saan abiks olla. 
Esita mulle vääriline väljakutse!
 
Broneeri esimene tasuta 30min kohtumine, et veenduda, kas me inimestena sobime JA HAKKAME SINU TULEVIKKU KOOS ELLU VIIMA.

30+ years

Experiece in business strategy

5 - 500x

grown market size due to repositioning

500+

Digitalized companies over 22 years
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.